Szukaj na stronie:Stowarzyszenie Venturia
Zmiana Zarządu
Venturia | Poniedziałek 09 grudnia 2013
Z ogromną przyjemnością informujemy, że zmienił się Zarząd naszego Stowarzyszenia. Od lipca 2013r. V-ce prezesem jest Krzysztof Karpiński - właściciel firmy Dez-Der

Dezynsekcja termiczna
admin | Poniedziałek 20 maja 2013

Temperatura jest najważniejszym czynnikiem otoczenia, który określa możliwości przeżycia i tempo rozmnażania się szkodników magazynowych i pasożytów drobiu, a w końcu - rozmiary szkód, jakie one powodują. Owady i roztocze z łatwością przystosowują się do różnych warunków środowiskowych, ale zakres temperatur im sprzyjający jest raczej wąski. Większość szkodników preferuje temperatury w zakresie od 13oC do 35oC. Powyżej i poniżej tego zakresu możliwości rozwoju populacji owadów i roztoczy są znacznie ograniczone, a temperatury powyżej 50oC  i poniżej  -20oC powodują szybką ich śmierć.Szkolenie
admin | 22 kwietnia 2012
Szkolenie

Dnia 21 kwietnia 2012r. Członkowie Stowarzyszenia wraz z pracownikami wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Grupę. Profesor Stanisław Ignatowicz omawiał standardy BRC/IFS wersja - 6 oraz zaprezentował ekologiczne metody zwalczania szkodników metodą Veloxy oraz Cryonite. Pani Beata Studzińska - SAI GLOBAL omawiała standardy jakościowe w pest control przy audytach drugiej strony. Firma Mefisto zaprezentowała działanie jedynego w Polsce urządzenia do zwalczania szkodników metodą Cryonite, natomist pracownicy firmy Carsekt prezentowali urządzenie Saurus.

Zapraszamy do odwiedzin naszej galerii.Jak Mefisto szukało Kopernika - wywiad
admin | 10 czerwca 2011
W marcowym numerze miesięcznika Rzeźnik Polski pojawił się artykuł, do którego wywiadu udzielił prezes Wojciech Danielewski. Opowiadał on o przygodzie związanej z poszukiwaniami szczątków Mikołaja Kopernika o emocjach, które towarzyszyły całej ekipie. Wspominał również o zagrozeniach na jakie narażeni byli wszyscy, którzy barali udział w tym przedsiewzięciu. Wiecej w artykule.

Na bieżąco
admin | 11 czerwca 2008

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie w branży coś się dzieje...

Tym razem członek naszego Stowarzyszenia - Paweł Jezierski (firma Martox) odwieził III Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Żywności, Higieny i Pest Control EuroHiPeCo 2008, których organizatorem była Polska Federacji Pest Control i Biura Promocji Jakości.

Zapraszamy do galeriiZwalczanie meszek metodą agrolotniczą i naziemną - Włocławek
admin | 04 czerwca 2008
Członkowie Venturii - firmy Rattus oraz Mefisto sp. z o.o. na zlecenie UM Włocławek przeprowadzają akcjęzwalczania meszek metodą agrolotniczą i naziemną.

 

Akcja przeprowadzana jest na terenie gminy Włocławek - ze szczególnym uwzględnieniem zapory na Wiśle. Prace nad walką z "potworem" - bo tak zaczęto określać nieznośne owady, monitoruje dr Tomasz Kakareko, hydrobiolog z Instytutu Ekologii i Ochrony Środowiska toruńskiego UMK.„Nonchemical methods of pest control in products and structures”
admin | 04 czerwca 2008

Fundacja Benignus, która jest blisko związana z naszym Stowarzyszeniem w dniach od 12-15.05.2008r. była organizatorem Międzynarodowych Warsztatów „Nonchemical methods of pest control in products and structures".

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, jak również sponsorem było UNEP z siedzibą w Paryżu. Warsztaty były kolejnym etapem podnoszenia świdomości zastosowania niechemicznych metod zwalczania szkodników, jak również wymiany doświadczeń w tej dziedzinie po wycofaniu bromku metylu.do góry ˄
Członkowie
EKESSolfumDez Derwww.trojszyk.com
Copyright 2013 www.venturia.pl
Powered by 27PRoject
www.muzeumddd.pl
www.trojszyk.com